Ga naar de inhoud

Samen voor forensische zorg in Utrecht

forensisch netwerk utrecht

In de regio Utrecht leveren meerdere organisaties forensische zorg. Een aantal van deze organisaties (Lister, De Tussenvoorziening, Leger des Heils en Stichting Exodus) heeft zich in 2024 verenigd in het Forensisch Netwerk Utrecht (FNU). Samen werken we eraan om herhaling van een strafbaar feit te voorkomen en het herstel van cliënten te ondersteunen.

Op 6 mei hield het samenwerkingsverband een eerste netwerkmiddag. Die werd geopend met de indrukwekkende persoonlijke verhalen van twee ervaringsdeskundigen. Dave (verbonden aan de Stichting SANG) vertelde over het stigma, de wanhoop en de bedreigingen waarmee hij en zijn gezin te maken kregen nadat hun zoon was veroordeeld wegens een dodelijke steekpartij. Piet (Ikigai Counseling) vertelde over zijn verleden als drugsverslaafde veelpleger. Beiden zetten zich nu in om de vooroordelen rond mensen met een forensische achtergrond en hun naasten te verminderen. Annelies Sturm, onderzoeker en docent bij het lectoraat werken in justitieel kader aan de Hogeschool Utrecht, sprak aan de hand van een casus over hoe herstelgericht en risicogericht werken kunnen samenkomen in de praktijk. Daarna waren er twee dialoogsessies met experts en vervolgens een borrel. Ook belangrijk, want volgens regiomanager Marc Groenendijk van Lister (een van de initiatiefnemers van het samenwerkingsverband) is het goed dat medewerkers van de betrokken organisaties elkaar beter leren kennen.

Verbinding leggen

Behalve de initiatiefnemers van het samenwerkingsverband waren ook vertegenwoordigers van onder andere Gemeente Utrecht, Zorg- en Veiligheidshuis Regio Utrecht, Dienst Justitiële Inrichtingen, het Ministerie van Justitie en Veiligheid, Reclassering Nederland, Singelzicht en Kwintes aanwezig. Marc Groenendijk: ‘Op een dag als deze leggen mensen verbinding met elkaar. Ze ervaren erkenning en herkenning voor het werk waar ze mee bezig zijn. Verder werd weer eens duidelijk dat we het stigma dat cliënten en hun naasten ervaren niet goed in beeld hebben. Als samenleving moeten we daar echt iets mee.’

Het laatste nieuws

‘Je verleden is niet je grens, maar je kracht’

Noah sport samen met sportmedewerker Cliff. Samen bereiden ze zich voor op de finale van Miss Utrecht. Ze wil laten zien wat er allemaal mogelijk is.

Expositie bij Enik Houten toont de kracht van samen herstellen

De expositie EN IK BEN NIET ALLEEN laat tien persoonlijke verhalen zien over psychisch herstel. Kom jij hem ook bezichtigen bij Enik Recovery College Houten?

Lizzy over de ABL-vervolgworkshops: ‘In kunst is er geen goed of fout’

Lizzy Steller neemt ons mee in haar reis naar het ontwikkelen van verdiepende workshops die aansluiten op de Art Based Learning en legt uit waarom deze zo waardevol zijn voor cliënten en hun herstel.