Jeanne Immink (1853 -1929), Nederlands eerste alpiniste is vereeuwigd op de blinde muur van het kantoorpand van Lister aan het Furkaplateau 15 welke grenst aan het fietspad waarover je vanaf het Furkaplateau de wijk Lunetten in fietst.
Onthulling muurschildering
Begin juli heeft het internationaal bekende schilderscollectief De Strakke Hand uit Utrecht de muurschildering gerealiseerd. Donderdag 21 juli werd de muurschildering onthuld in aanwezigheid van relaties, medewerkers van Lister, omwonenden én Harry Muré, biograaf van Jeanne Immink. Hij vertelde over haar opmerkelijke leven en haar ongewoon moedige kwaliteiten als bergbeklimster. (opent in nieuw tabblad)Met een heerlijke kop koffie of thee en een klein taartje bewonderden omwonenden en medewerkers van Lister in de regen de muurschildering. Iedereen vindt de afbeelding van Jeanne staand op een richel tegen een steile bergwand in de Dolomieten een welkome verfraaiing van het straatbeeld in de wijk Lunetten.
Waarom een muurschildering van Nederlands eerste alpiniste?
Op de blinde muur van het kantoorpand van Lister zat vaak ongewenste en soms zelfs aanstootgevende graffiti. Schoonmaak en herstel kosten tijd en geld. Samen met SPORE is Lister op zoek gegaan naar een goed alternatief. SPORE is een initiatief van Jacqueline Castelijns en Marieke Bemelman, opgezet om wetenschapper Johanna Westerdijk (1883-1961) en andere historisch belangrijke vrouwen bekend te maken bij een breder publiek. De link tussen het kantoorpand en de wijk Lunetten met de vele straatnamen die verwijzen naar bergen en toppen, was snel gelegd. Met veel plezier kozen SPORE en Lister voor een muurschildering van pionier Jeanne Immink de eerste, ‘de vrouw die de wolken beklom’.
Jeanne Immink in het kort
Jeanne Immink was een avontuurlijke vrouw, met een passie voor de bergen. Ze beklom de moeilijkste bergen, vaak meer dan 4.000 hoog, met in haar tijd nog beperkte middelen. Hierdoor kreeg zij in veel Europese landen bekendheid. Als bedreven bergbeklimster dacht ze ook na hoe bergbeklimmen veiliger en makkelijker kon. Zo ontwierp zij de klimgordel, een sindsdien niet meer weg te denken hulpmiddel voor bergbeklimmers.


Het laatste nieuws
Lister tipt documentaire: Mijn woord tegen het mijne
De documentaire 'Mijn woord tegen het mijne' laat heel mooi en eerlijk zien hoe het is om te leven met stemmen in je hoofd. In de documentaire volg je vijf mensen. De psychiater (interviewer) praat niet alleen óver de stemmen. Hij gaat ook echt in gesprek mét de stemmen. Daardoor kun je ervaren wat de de hoofdpersonen beleven. En dat is heel erg boeiend!
Neurodivers: ‘Practice what you preach’
Op 16 juni was het Neurodiversity Pride Day. Een dag om te vieren dat onze breinen allemaal verschillend zijn. Hoe is het als je neurodivergent bent en je werkt voor Lister We spraken Lister collega Ramses over deze dag en zijn ervaringen.
De tweede editie van Lister Magazine is uit!
Goed nieuws: de tweede editie van het Lister Magazine is uit! Dit jaarlijkse tijdschrift staat weer vol met inspirerende verhalen en ervaringen uit de praktijk.